T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 MANİF’09 MANİSA İNSAN KAYNAKLARI İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM FUARI AÇILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın. 

İşkur Müdürlüğü öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Celal Bayar Üniversitesi'nin (CBÜ) de desteklediği (MANİF’09) Manisa İnsan Kaynakları, İstihdam ve Mesleki Eğitim Fuarının üçüncüsü Manisa Belediyesi Fuar Merkezinde açıldı.

 

MANİF’09 Fuarı açılışına Valimiz Celalettin Güvenç, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, İl Jandarma Komutanı jandarma Albay Mürsel Şahin, Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, İşkur Müdürü Yüksel Uçar,  okul müdürleri, sanayiciler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılış öncesi Polinas Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri halk oyunları ekibi gösteri sundu. Törende konuşan İşkur Müdürü Yüksel Uçar, fuarın bu yıl üçüncü kez düzenlendiğini ve başlıca amacının nitelikli insan kaynağını oluşturacak olan üniversite ve meslek lisesi öğrencileri ile istihdamı sağlayan iş piyasasını bu fuar sayesinde tanıştırmak, kaynaştırmak ve buluşturmak olduğunu belirtti.

 

Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy ise "Mesleki eğitime yönelik ağırlıklı çalışmaya son yıllarda hız verilmiştir. Manisa'da mesleki eğitimin orta öğretimdeki payının yüzde 52 olması sevindiricidir. Nitelikli insan gücü yetiştirmede teknik donanımların geliştirilmesi, çağdaş hale getirilmesi ve istihdam sağlayan kurumların kullanmış olduğu teknolojileri eğitim alanlarına da taşıyarak daha nitelikli öğrenci yetiştirilmesi esas alınmıştır" dedi.

 

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü de yaptığı konuşmada, "Tüm bu işgücü arayışları içerisinde işgücünün arz ve talebi önemli bir etkendir. Bu fuarda bir tarafta işgücünü arz edenler diğer tarafta ise talep edenler bir araya getirilmektedir. MANİF’09 da emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

65 katılımcısı olan Manif'09 Fuar açılışı Valimiz Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve CBÜ Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü tarafından yapıldı. Açılış sonrası protokol üyeleri fuarda yer alan stantları gezdi.

 

Fuarda, yaşanan ekonomik kriz sebebiyle işçi çıkarmayan 5 firmaya (Indesit, Keskinoğlu, Imperial Tobacco, Güres Şirketler Grubu, İnci Akü A.Ş.) İşkur tarafından plaket verildi.


Bu içerik toplam 1.531.226 kez gösterildi, Site toplam 2.695.314 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 59 kişi geziyor.

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Çanakkale 2015ı T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2313727-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8-9-11, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.