T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 VALİ DAŞÖZ YUNTDAĞLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Yuntdağlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Turizm Derneği (Yunt-Der)'ni ziyaret etti.

Vali Halil İbrahim Daşöz’ün ziyaretinde Yunt-Der Başkanı Mustafa Uyumaz, Yuntdağ bölgesindeki köy muhtarları, dernek üyeleri ve Yuntdağlılar katıldı.

            Ziyarette konuşan Yunt-Der Başkanı Mustafa Uyumaz, geçmiş yıllarda daire müdürleri ile toplantılar yaptıkları, 2013 yılı başında Vali Halil İbrahim Daşöz’ü konuk ettiklerini, gelecek hafta da Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün  iştirak edeceğini söyledi.   

Uyumaz, “Yuntdağlılar Derneği 1995 yılında Manisa merkezimizin 85 köyden 63’ünü temsilen Yuntdağı köylerinin kalkınmasını sağlamak amacı ile kuruldu. Yuntdağı Kültür Turizm Şenliğini ilk kez 2007 yılının ilkbahar ayında yaptık ve her yıl yapılmaya devam edildi. Bu tür toplantıları görevde olduğumuz sürece her kış yaptık ve her hafta protokolden birini davet ettik. 2013 yılının ilk toplantısını da Sayın Valimizle yapmak istedik. Bizleri kırmayarak onurlandırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

Vali Halil İbrahim Daşöz de ziyarette yaptığı konuşmada Yuntdağı bölgesinin merkeze çok yakın olduğunu, Manisa'nın büyükşehir olmasıyla bölgenin Yunus Emre ilçesine bağlı mahalle olacağını ifade ederek Yuntdağının geleceğinin parlak olduğunu ifade etti.

     Planlanan hızlı tren ve liman projelerinin Yuntdağı yöresi için büyük önem taşıdığını, Celal Bayar Üniversitesi kampüsünün de bölgeyi kalkındıracağını ifade eden Daşöz, şöyle konuştu: 

'Manisa'nın en çok gelişme göstermesi beklenen üniversite kampüsü, Yuntdağı yöresindeki Muradiye kampüsüdür. Bu da hizmet sektörüne ihtiyaç olacak demektir. Yurt, pansiyonculuk, lokantacılık ve kafeler gibi çok çeşitli dallarda ihtiyaç olacaktır. Ayrıca, ilimizde yamaç paraşütü gibi sporların yapılacağı saha yok. Yuntdağı bölgesinde oyun ve müsabakaların yapılacağı saha oluşturmak için yer arayışlarımız devam ediyor. 

  En önemli gelişmelerden birisi de Çandarlı Limanı'dır. Limanın arka bölgelerinde gelişim tetiklenecektir. İstikbali çok parlak olan bir bölge. Kendinizi bu geleceğe hazırlayın. Büyükşehir olacağız, yöre için avantajları ve imkanları daha fazla olacak.' 

Manisa'da şehir merkezinde kalan askeri bölgelerin de zamanla şehir dışına çıkacağını, birinci öncelikli alanın ise Yuntdağı bölgesi olarak görüldüğünü belirten Vali Daşöz, bunun genel anlamda yöreyi olumlu etkileyeceğini söyledi. 

             Öte yandan Vali Daşöz, Manisa'da göreve başladıktan sonra şehri tanımak için yaklaşık 1 ay kendisini tanıtmadan ziyaretler gerçekleştirdiğini, ilk geldiği yerler arasında bulunan Yuntdağı'nda da köylülerle sohbet ettiğini anlattı. (14.01.2013)
Bu içerik toplam 1.535.477 kez gösterildi, Site toplam 2.700.628 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 55 kişi geziyor.

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Çanakkale 2015ı T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2313727-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8-9-11, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.