T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 HALITLI KÖYÜ FATİH CAMİ VE ÇOK AMAÇLI SALON HİZMETE AÇILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Manisa merkeze bağlı Halıtlı köyünde yapımına 2007 yılında başlanan bin kişilik Fatih Camii ile çok amaçlı salon düzenlenen törenle hizmete açıldı.

            Halıtlı köy meydanında düzenlenen törene, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Müftü Vekili Hasan Çakıroğlu ve köy sakinleri katıldı.

           Açılışta konuşan Vali Halil İbrahim Daşöz, camilerin başta ibadet yeri olmanın yanında, birlik, beraberlik, buluşma ve eğitim yuvaları gibi fonksiyonları olan yerler olduğunu söyledi. Daşöz, "Balkanları gezdiğimizde orada yaptıklarını ve miraslarını görüyoruz. Anlıyoruz ki, o camiler ve o eserler orada İslamiyet'in varlığını, ecdadımızın varlığını en güzel şekilde ortaya koyan ve onların ayakta kalmasını sağlayan en önemli yapılardır. Ecdadımız bizlere sadece bugünleri değil, dünü bugüne bağlayan eserleri de bıraktı. Camilerimiz bunun en güzel örneğidir." dedi.

          Caminin devlet ve millet desteği ile yapılan eserlerin en güzel örneği olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de açılan bu caminin dayanışma, birlik ve beraberliğin en güzel örneği olduğunu söyledi. Tanrıverdi, "Manisa, tarımı ile sanayisi ile eğitimi ile kültürü ile bereketli bir kenttir. O yüzden Manisa'ya, şehzadeler kentine ne yapsak azdır. Camilerin yıkıldığı, satıldığı dönemler geride kaldı. O dönemlerden artık yepyeni camilerin inşa edildiği bir döneme girdik." şeklinde konuştu.

         Halıtlı Köyü Muhtarı Mehmet Akbaş ise Manisa İl Özel İdaresi ve hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan caminin yaklaşık 600 bin TL'ye mal olduğunu belirterek, verilen desteğe köylüler adına teşekkür etti.

        Yapılan konuşmaların ardından Halıtlı köyü Fatih Cami ile Halıtlı köyü çok amaçlı salonunun açılışı, Vali Halil İbrahim Daşöz ve protokol  tarafından kurdelesi vatandaşlarla birlikte kesilerek yapıldı.

Bu içerik toplam 1.485.108 kez gösterildi, Site toplam 2.637.311 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 12 kişi geziyor.

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi TUBİM Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2313727-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8-9-11, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.