T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 VERGİ DENETİM KURULU MANİSA GRUP BAŞKANI ZEHRA YAZAR VALİ DAŞÖZ’Ü ZİYARET ETTİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Yeni kurulan Vergi Denetim Kurulu Manisa Grup Başkanı Zehra Yazar, Grup Başkan Yardımcısı Uğur Uğurlu ile birlikte Vali Halil İbrahim Daşöz’ü ziyaret etti. Yazar ziyarette Vali Daşöz’e, Manisa’da yeni kurulan Vergi Denetim Kurulu Manisa Grup Başkanlığını tanıttı.

Vergi Denetim Kurulu Manisa Grup Başkanlığında 42 Vergi Müfettişi bulunduğunu belirten Başkan Zehra Yazar, “Maliye Bakanlığı bünyesinde doğrudan Bakana bağlı olarak faaliyet gösterecek olan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, 10/07/2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kuruldu. İlgili Kararname ile Maliye Müfettişleri, Vergi Denetmenleri, Hesap Uzmanları ve Gelirler Kontrolörleri Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesinde Vergi Müfettişi unvanı altında görev yapacaklar” dedi.

Yazar, “2011 yılının Kasım ayında Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı 29 ilde toplam 40 Grup Başkanlığı kurdu. Kurulan Grup Başkanlıklarının biri de Manisa Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığıdır. Doğrudan Maliye Bakanına bağlı olarak çalışmaktayız” diye konuştu.

Manisa Grup Başkanı Zehra Yazar, Vergi Denetim Kurulu Manisa Grup Başkanlığının görevleri hakkında da Vali Daşöz’e bilgi verdi. Yazar, “Manisa ili merkezi ve ilçelerinde yer alan mükelleflerin vergi incelemelerinin yapılması ile ihbar ve şikâyetlerin değerlendirilmesi yapılacak. Ayrıca vergi müfettişleri Maliye idaresinin teftiş ve soruşturmasını da yapacak” dedi.

Grup Başkanı Zehra Yazar, Vergi Denetim Kurulu Manisa Grup Başkanlığı ile birlikte Maliye İdaresinin Manisa ilinde 3 temsilciliği bulunduğunu, bunların Vergi Denetim Kurulu Manisa Grup Başkanlığı, Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı ve Manisa Defterdarlığı olduğunu ifade etti.

 Manisa’da yeni kurulan Vergi Denetim Kurulu Grup Başkanlığının Manisa ve Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Vali Daşöz de, “Devletin en önemli asli geliri olan verginin ilgili birimler tarafından toplanırken, ortaya çıkabilecek konuların denetimini yürütüyorlar. Diğer taraftan her iki tarafın doğru, kanuna uygun iş yapmasının kontrolünü de yapıyorlar. İlimizde de son bir yıldır yapılanmanın içerisindeler. Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi kurumsal yapıları daha güçlü bir hale geliyor. Daha önce değişik unvanlar altında farklı statüde görev yapan arkadaşların yürütmekte olduğu görevler, yeni yapılanmayla tek bir çatı altında yürütecekler. Bu yapılanma bir yönüyle sadelik anlamına geliyor” diye konuştu. (20.06.2012)Bu içerik toplam 1.487.720 kez gösterildi, Site toplam 2.640.775 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 43 kişi geziyor.

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi TUBİM Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2313727-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8-9-11, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.