T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Duyurular  >>   Duyuru Arşivi

 GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. VATANDAŞLARI UYARDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.


Son zamanlarda İzmir ve Manisa illerindeki müşterilerimizden gelen şikayetlerden; kendilerini TEDAŞ görevlisi olarak tanıtan bazı kişilerin vatandaşlarımıza binalarındaki elektrik panosunun ya da sigortalarının değişmesi gerektiğini ve ücret karşılığında da bu işlemleri yapabileceklerini söyledikleri tespit edilmiştir.

 

Yine aynı şekilde müşterilerimizden gelen şikayetlerden; “TEDAŞ’tan arıyoruz. Elektrik faturanız çok yüksek geliyor. Kredi kartı numaranızı vermeniz durumunda elektrik fatura bedeliniz üzerinden % 30 indirim yapacağız” diyerek maddi menfaat sağlamaya çalışan kişiler bulunduğu anlaşılmıştır.

 

Şirketimizin adını kullanarak herhangi bir nedenle abone kapısına gelen veya telefonla arayan kişilere ödeme yapılmaması, doğabilecek abone mağduriyetinin önlenmesi yönünden zorunlu görülmektedir.

 

Bu tür olaylarla karşılaşılması halinde; vatandaşlarımızın 155 POLİS İMDAT telefonunu aramaları, en yakın semt karakoluna müracaat etmeleri ya da Cumhuriyet Savcılığına başvurarak suç duyurusunda bulunmaları gerekmektedir.

 

Söz konusu çalışmalar Kurumumuzca uygulanmadığından doğabilecek müşterilerimizin mağduriyetinden şirketimiz sorumlu olmayacaktır.


Bu içerik toplam 164.564 kez gösterildi, Site toplam 2.106.733 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 693 kişi geziyor.         


Abdurrahman SAVAŞ
Manisa Valisi

Haber ve Duyurular
    
 

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi TUBİM Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2310273-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8+, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.