T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 MANİSA HALK EĞİTİM MERKEZİ 1. TANITIM FUARI ZİYARETE AÇILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

MANİSA HALK EĞİTİM MERKEZİ 1. TANITIM FUARI ZİYARETE AÇILDI 

Manisa Halk Eğitim Merkezi’nde 12 alanda açılan 500 kursa katılan yaklaşık bin kursiyerin yaptıkları ürünler, “Manisa Halk Eğitim Merkezi 1. Tanıtım Fuarı”, Belediye Kültür Sitesi Fuayesi Resim Fuaye Salonu’nda ziyarete açıldı.

Sergi açılışına Vali Vekili Necmettin Yalınalp, Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İdris Avşar, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Mübeccel Kafkaslı, okul müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Anasınıfı öürencilerinin gösterilerinin ardından söz alan Halk Eğitim Merkezi Müdürü İdris Avşar, merkezin bir yılda 12 alanda açtığı 500 kursta eğitim alan bin kursiyerin ürünlerinin sergilendiğini ifade etti. Merkez dışında Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ve Tugay Komutanlığı’nda da kurslar verdiklerini belirten Avşar, kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, “Çok büyük bir ailenin fertleri, yıl boyunca kurslarda öğrendikleri ile üretmiş oldukları ürünleri  Manisalılar ile paylaşacaklar ve sergimiz 4 gün açık kalacaktır”  diye konuştu.

Kurslara özellikle ev hanımlarının zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek için katılmaları gerektiğine inandığını anlatan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, merkezin yaptığı çalışmaları anlattı. Herkesin bu kurslardan yararlanabileceğini kaydeden Ersoy, “Kurslarımız hem eğitim açısından hem de sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamın sürdürülebilir olması açısından büyük katkı sunmaktadır. Manisa’nın tanıtılmasında büyük emeği geçen Mübeccel Kafkaslı Manisa bezinin tanıtılması için ciddi çalışmalara imza atmıştır. Bu konuda yeni fikirler üretilmeli, ekonomik yaşama katkı sağlanmalıdır.” dedi.

Vali Vekili Necmettin Yalınalp de, “Kurslara olan ilginin artarak devam etmesi, üreten birey sayısını da arttıracaktır. Üreten vatandaşlarımız arttıkça ekonomimiz güçlenecek ve ekonomik kalkınma sağlanacaktır.” dedi.

Vali Vekili Necmettin Yalınalp ve protokol, Manisa Halk Eğitim Merkezi 1. Tanıtım Fuarı sergisinin açılışını yaparak sergiyi gezip ürünler hakkında bilgi aldı. Katılımcılar daha sonra Lale Salonu’nda kursiyerlerin diktikleri kıyafetlerden oluşan defileyi izledi.
Bu içerik toplam 1.487.777 kez gösterildi, Site toplam 2.640.860 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 15 kişi geziyor.

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi TUBİM Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2313727-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8-9-11, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.