T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 ÇAĞDAŞ YAŞAM ARİF SÖNMEZ ANAOKULU TEMELİ ATILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 


 

Gördes İlçesinde Çağdaş Yaşam Destekleme Derneğine Sibel Sönmez tarafından bağışlanan 100.000 TL ile yapılacak olan Çağdaş Yaşam Arif Sönmez Anaokulu temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

Törene Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen, Recai Berber, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, Gördes İlçe Kaymakam vekili Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgüt temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Gördes Belediyesinin tahsis ettiği bin 300 metrekare arsaya 100 öğrenci kapasiteli 4 derslikli 335 metrekare büyüklüğünde anaokulu yapılacak. Proje bedeli 135 bin TL olan anaokulu yapımı için Gördes Köylere Hizmet Götürme Birliği 5 bin TL destek sağlayacak.

 

Temel atma töreninde ilk konuşmayı yapan Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, “İlçemizde okul öncesi okullaşma oranını yüzde 40’lardan yüzde 80’lere çıkarabilmek amacıyla, bu mahallemizin toplumsal, sosyal ve kültürel yapısını da dikkate alarak, milli birlik ve beraberliğimiz adına, geleceğimizin aydınlığı adına, anaokulunu buraya yapmaya karar verdik.” Dedi.

 

Manisa Milletvekili İsmail Bilen de, “Temelini atacağımız anaokulun Gördes İlçe halkına ve burada okuyacak yavrularımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu Cumhuriyeti, bu vatanı, bu Milleti yüceltmek bu tür eğitim kurumların temelini atarak, iç donanım ve teçhizatlarını tamamlayarak yavrularımızı modern bir eğitimle donatarak olur ancak. Cumhuriyet tarihinde 85 yıl içerisinde yapılmış olan derslik sayısının yüzde 45’ini iktidarımız döneminde ve sizlerin desteği ve teveccühü ile gerçekleştirdik..” Diye konuştu.

 

Manisa Valisi Celalettin Güvenç de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Biz aşk ile şevk ile sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Eğitim, Sağlık, İmar, Yol, Su problemlerinizi çözmeye çalışıyoruz. Ekip olarak bu konularda yorulmak bilmiyoruz. Çünkü Türkiye’nin çok uzun yılları kaybettiğini düşünüyoruz. 2008-2009’un Türkiye’sinde köylerde, ilçelerde her bakımdan ciddi sorunlar vardı. Ama çok şükür bu azimli çalışmanın sonucunda bir yerlere geldik, gelmeye de devam ediyoruz. Anadolu Lisesinin temeli için geldik birkaç ay önce. Bugün ise anaokulu için geldik. Yakın zamanda TOKİ’nin temelini atacağız pansiyon için geleceğiz. Ondan sonra da belki yüksek öğrenim öğrencileri için yapacağı yurt için geleceğiz. Özel İdareden de bu yıl hastanenin temelini atıp, yapacağız. Gördes bunların hepsine layıktır.  Bizim insanımız her şeyin en iyisine layıktır. Bizim çocuklarımız her şeyin en iyisine layıktır. Yeter ki biz onların layık olacağı işleri yapalım.  Biz bunun azmi içindeyiz. Arkamızda güçlü bir siyasi irade var. Biz bürokratlar da azimle, kararlılıkla devletin her bir kuruşunu sizin hizmetinize sunmaya çalışıyoruz. Biz sizlere de teşekkür ediyoruz sergilediğiniz birlik ve beraberliğe. Yakın dönemde bir sıkıntı yaşadık. Gördeslilerin gösterdiği iyi niyete, ev sahipliğine başta Belediye Başkanı olmak üzere şükranlarımı sunuyorum. Olması gereken budur. Türkiye 70 milyon nüfusuyla büyüktür. Birbirimizi anlamamız lazım. Birbirimize saygı göstermemiz lazım. Birbirimize hoşgörü göstermemiz lazım. Bilmeliyiz ki, düşmanlarımızın temel hedefi birlik beraberliğimizi bozmaktır. Fitne, fesat, nifak sokmaktır. Bizim sağduyumuz bunlara izin vermedi, vermeyecektir. Birlik beraberlik olduğumuz müddetçe hiç kimse bu ülkeye, bu millete, bu devlete hiçbir şey yapmadı, yapamayacaktır. Yeter ki biz birbirimizi anlamaya çalışalım, birbirimize hoşgörü gösterelim, birbirimize saygı gösterelim. Büyük Türkiye böyle kurulacak. Emin olun 21. Asır bu ülkenin olacak. Şu anda dünyanın 16. büyük ekonomisi oldu bu ülke. 2008-2009’da bütün dünya ülkeleri iflasın eşiğine gelmişken biz bir çok konuda bunu çok ucuz atlattık. Bununla ilgili tedbirlerimiz de devam ediyor.”    

 

Konuşmaların ardından anaokulu temeli atıldı.


Bu içerik toplam 1.535.904 kez gösterildi, Site toplam 2.701.138 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 32 kişi geziyor.

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Çanakkale 2015ı T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2313727-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8-9-11, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.