T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

       
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 2009-2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE BAŞLADI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın. 

Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa'da da okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıf öğrencileri 2009-2010 eğitim ve öğretim yılına başladı.

 

2009–2010 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle Manisa merkez Üzümcüler İlköğretim Okulu’nda tören düzenlendi. Törene Valimiz Celalettin Güvenç, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, İl Sağlık Müdürü Ziya Tay, Tarım İl Müdürü Ömer Çelik, Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Minik öğrencilerinin halk oyunları gösterileri ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, ilköğretim haftasını kutlayarak hayırlı olmasını diledi.

 

Valimiz Celalettin Güvenç de, “Bu yılki eğitim ve öğretim yılında il genelinde 240 bin öğrencimiz ders başı yapacak. Bunların içinde okula yeni başlayan 19 bin 635 öğrencimiz erken ders başı yaptı. 240 bin öğrenci nüfusu demek, bir Lüksemburg’un nüfusunun yarısı demektir. Yani çok genç bir nüfusumuz var. Bu nüfusumuzu iyi değerlendirmek gerekir. Gelişmiş ülkelerin en önemli zenginliği eğitim seviyesi ile belli olur. Bu da iyi bir eğitim ile bağlantılıdır. Genç nüfusumuzu iyi eğitirsek, gelişmiş bir ülkeye, eğitmezsek fakir bir ülkeye sahip oluruz. Öğretmenlerimizin başarı için daha fazla özveri göstermesi gerekir. Velilerimiz ise artık çocuklarıyla çok yakından ilgilensinler. En azından 15 günde bir okullara gelip çocuklarının durumunu öğrensinler. Eğitim ve öğretim yılına yeni başlayan miniklerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

Valimiz ayrıca, öğrencilerin güvenliği için okullara sivil polis ekiplerinin yerleştirildiğini ve önümüzdeki hafta içerisinde Sağlık İl Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa genelindeki tüm öğrencilerin ağız ve diş sağlığı taramasından geçirileceğini belirtti.

 

Vali Güvenç’in konuşmasının ardından ilköğretim okuluna yeni başlayan 6 yaşındaki Emre Gülfidan, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını tamamen okuyarak, törene katılanlardan büyük alkış aldı. Vali Güvenç, 10 kıtayı şaşırmadan okuyan 6 yaşındaki Emre Gülfidan’ı yanına çağırarak, bir kalem seti hediye etti.

 

Tören’de ilköğretim okulu 8. sınıf öğrencileri, ilköğretim okuluna yeni başlayan öğrencilere çiçek vererek, okul hayatlarında başarılar dilediler.

 

Valimiz Celalettin Güvenç Hayırsever iş adamı İsa Artunç’un yurtdışında olması sebebiyle plaketini ve belgesini aile bireylerinden Şenay Artunç’a verdi.

 

Törenin ardından Valimiz Celalettin Güvenç ve beraberindeki protokol üyeleri, sınıflarını gezerek okula yeni başlayan miniklere kitap hediye ettiler.


Bu içerik toplam 1.536.383 kez gösterildi, Site toplam 2.701.852 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 80 kişi geziyor.

  Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Devletin Kısa Yolu Çanakkale 2015ı T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu Manisa Emniyet Müdürlüğü Başbakanlık İletişim Merkezi Zafer Kalkınma Ajansı

T.C.MANİSA VALİLİĞİ 1.Anafartalar Mah.Mustafa Kemal Bulvarı No:1 Pk: 45020 Manisa Tel :0236 2313727-2315789 Fax :0236 2313726
Bu site en iyi Internet Explorer 8-9-11, Firefox 3+ ve Google Chrome ile görüntülenmektedir.